And the Winner Is!

Jakub Lhota – 2010-03-08

Žádné překvapení se ani letos v kategorii nejlepších celovečerních animovaných filmů nekoná. Když je ve hře Pixar, tak nominace ostatních konkurentů fungují pouze jako uctivé pokývnutí, neosoucí podobnou pachuť jako bramborová medaile. Zlatou sošku si tak odnesl Pete Docter za snímek Vzhůru do oblak, který magickou hudbou (taktéž vítěznou) podbarvil Michael Giacchino.

Komentáře

Hraný Ninja Scroll aspoň na papíru

Jakub Lhota – 2010-02-28

Ninja Scroll

Akira a Ninja Scroll jsou dvě slavné značky, které pro Hollywood získala produkční společnost Lea DiCapria, Appian Way. Od roku 2008, kdy akvizice proběhla, se toho ale moc nedělo. Alespoň situace kolem Kawajiriho řežby se nyní začíná vyjasňovat. Scénář je hotový a Ninja Scroll tak má ke stříbrnému plátnu o krok blíž. Jeho autorem je Alex Tse, který se s Davidem Hayterem podílel na Snyderových Strážcích.

Zdroj: ANN

Komentáře

Šťastné a veselé

Jakub Lhota – 2009-12-24

Je to celkem příznačné. Myslím tím fakt, že staré vánoční přání z kolonky aktualit definitivně vystrnadí až to nové. Dokazuje to i úbytek počtu vydaných článků a novinek. Občas prostě chyběla inspirace a nebylo o čem psát. Doufám však, že to částečně vynahradila větší variabilita a snad i kvalita. Anime nás i po letech pořád baví, i když už to není věc, která by spořádala většinu našeho volného času. Přesto s Reanimated počítejte i v následujícím roce. Merii Kurisumasu!

Komentáře [2]

Fujisaku chystá filmovou adaptaci bestselleru autora Mouryou no Hako

Jakub Lhota – 2009-11-18

Junichi Fujisaku

Příběhy o tom, kterak v budoucnosti světovou populaci procedí smrtící virus, byly vždy v kurzu. Teď když naši všední realitu drtí mediálně nafouknutá prasečí chřipka, to však platí dvojnásob…

Komentáře

Dlouhá fronta na Oscara

Jakub Lhota – 2009-11-17

Coraline

Americká filmová akademie oznámila, že se letos o nominaci na zlatou sošku bude ucházet rekordních 20 animáků. Na seznamu nechybí Miyazakiho Ponyo a CGI adaptace Tezukova Astro Boye od studia IMAGI.

Kdo letos získá Oscara?

Vývoj situace kolem hraného GitS

Jakub Lhota – 2009-10-27

Motoko Kusanagi

Variety hlásí, že scénář futuristického policejního thrilleru, napíše Laeta Kalogridis. Zprávy o přípravách adaptace jednoho ze zásadních děl japonské animace a komiksu, jsme vám přinesli už před rokem…

Komentáře

Eden of the East Reloaded

Jakub Lhota – 2009-08-09

Higashi no Eden Soushuuhen: Air Communication je režisérem Kenji Kamiyamou sestříhaná rekapitulace jeho strhujícího konspiračního technothrilleru, určená pro vybraná kina v Tokiu a Ósace. Promítat se bude v září, tedy dva měsíce před uvedením prvního ze dvou dříve oznámených celovečerních snímků. Podle všeho tedy jak King of Eden, tak Paradise Lost, budou plnohodnotnými pokračováními.

Zdroj: ANN

Komentáře

Nodame čeká v lednu derniéra

Jakub Lhota – 2009-07-07

Nodame Cantabile

Romantická komedie, založená na populární kreslené předloze autorky jménem Tomoko Ninomiya, se v lednu dočká své třetí a zároveň poslední sezóny. Nodame Cantabile: Finale se bude taktéž odehrávat v Paříži. Anime se opět usadí v nočním slotu TV Fuji zvaném NoitaminA. Na scénář bude tentokrát dohlížet Kazuki Nakashima (Gurren Lagann).

Zdroj: ANN

Komentáře

Staronoví alchymisti

Jakub Lhota – 2009-02-11

FMA2

Stále více indícií ukazuje na fakt, že nový Hagaren bude restartem populární série. Režisér Yasuhiro Irie a scénárista Hiroshi Ohnogi budou tuto temnou fantasy držet blíže papírové předloze. A i když se animace v rámci BONES ujme nově zformované studio D, které snad vykouzlí stejně kvalitní obrázky jako se to povedlo u Bounen no Xamdou, jedno je jisté… Romi Paku (Ed) a Rie Kugimiya (Alphonse) si své role zopakují.

Promo Video

Komentáře [5]

Hraný Bebop nebude o Spikeově původu

Jakub Lhota – 2009-01-24

The Day the Earth Stood Still

Keanu Reeves si po nepříliš oslnivém Dni, kdy se zastavila země nestřihne jednoho ze 47 Roninů a nejspíš odmítne i chystanou šéfkuchařskou romantiku na Oscara nominovaného Davida Finchera.

Komentáře [9]

<< novější starší >>