Kurisumasu da!

Jakub Lhota – 2008-12-24

Christmas Manga Chick

Merii Kurisumasu minna-san! Zapomeňte na stres a zkoušky, usaďte se mezi milované lidi a pusťte si nějaké pořádné anime, které podpoří vánoční atmosféru.

Komentáře [2]

Kamiyama na východě od ráje

Jakub Lhota – 2008-11-29

Higashi no Eden Preview

Tvůrčí uragán neotřelých nápadů, Kenji Kamiyama, chystá na duben příštího roku anime Higashi no Eden. Kamiyama napsal původní příběh a také se samozřejmě ujme režie. O design postav se postará autorka manga série Honey & Clover, Chika Umino.

Komentáře

Dattebayo končí s Narutem

Jakub Lhota – 2008-11-22

Fansubberská skupina Dattebayo oznámila, že k 15. lednu přestane s titulkováním a distribucí série Naruto: Shippuuden. V ten samý den totiž začnou weby Naruto.com, Crunchyroll, Hulu a Joost streamovat nejnovější epizody týden po japonském vysílání – zadarmo.

Zdroj: ANN

Komentáře [7]

Oscarové šance japonské animace

Jakub Lhota – 2008-11-12

Nanashi

Dva anime filmy se probojovaly mezi čtrnáctku, ze které Americká filmová akademie vybere tři kandidáty pro nominaci na Oscara.

Komentáře

War has changed

Jakub Lhota – 2008-11-02

Viper's Creed

Ne, MGS4 se adaptace nedočká. Viper’s Creed, tvrdé sci-fi anime, na kterém pracuje scénáristka Ai Oota a režisér Shinji Aramaki, nám ale nejspíš také ukáže válku jako dobře naolejovaný byznys. Řešit se budou napjaté vztahy mezi členy PMC a regulérní armády po zničujícím konfliktu. Vysílat se Viper’s Creed začne v lednu.

Zdroj: ANN

Komentáře

Leo a Warneři brousí shurikeny

Jakub Lhota – 2008-10-27

Ninja-Scroll

DiCapriova produkční společnost Appian Way a studio Warner Bros. získaly práva na hranou adaptaci kultovního krváku Ninja Scroll. Kawajiriho temný epos převypráví scénárista Strážců, Alex Tse. Samotný Leo účast na projektu neplánuje. Toho bohatě zaměstná Akira.

Zdroj: ANN

Komentáře

Tři setkání s japonskou kulturou

Jakub Lhota – 2008-10-26

Doraemon

Poslední dva říjnové večery ovládne kultovní Doraemon s úvahami o japonské popkultuře a jejích kořenech. Okruh kulturních akcí konajících se v divadle Na Prádle uzavře 4. listopadu přednáška na téma „Anime a kuchyně“.

Více informací na stránkách japonského velvyslanectví.

Komentáře

Oshii životopiscem slavného šermíře

Jakub Lhota – 2008-10-16

Musashi Miyamoto

Na léto příštího roku chystá oceňovaný tvůrce a režisér samurajský trhák Miyamoto Musashi: Souken ni Haseru Yume.

Komentáře [2]

Nostalgická fantasy od I.G

Jakub Lhota – 2008-10-07

Studio Production I.G chystá ve spolupráci s Fuji TV počítačově animovaný snímek Hottarake no Shima - Haruka to Mahou no Kagami (Oblivion Island: Haruka and the Magic Mirror).

Komentáře

TV série Appleseed u soudu

Jakub Lhota – 2008-09-27

Animační studio Radix žaluje produkční společnost Micott & Basara kvůli údajně nesplaceným výrobním nákladům. Podle Radixu podepsaly obě firmy smlouvu týkající se vývoje anime Appleseed: Genesis 12. března. Již na začátku července byl ale projekt zastaven.

Komentáře

<< novější starší >>