Nový Kenshin má zelenou

Jakub Lhota – 2011-04-20

Rurouni Kenshin

Podle magazínu Jump Square se chystá nový anime projekt, který by měl resuscitovat slávu šermíře s jizvou ve tvaru kříže. Nobuhiro Watsuki ukončil jednu z nejlepších shonen manga sérií v roce 1999. Tedy asi rok po anime adaptaci, již schvátil narutovský syndrom (fillery). To, jestli se nový Kenshin vydá cestou FMA: B, nebo se jen dodělají chybějící arcy, se snad dozvíme již brzy.

Zdroj: ANN

Komentáře

Další velká ztráta

Jakub Lhota – 2011-04-18

Osamu Dezaki

Včera nás opustil spoluzakladatel studia MADHOUSE a průkopnický režisér, Osamu Dezaki, který se do síně slávy zapsal kousky jako The Rose of Versailles, Ace wo Nerae!, nebo Genji Monogatari Sennenki. Příčinou smrti byla rakovina plic. Dezaki se dožil 67 let. Jeho unikátní styl se do anime tvorby přetavil v podobě dramatických zmrazených záběrů, rozdělené obrazovky a charakteristického nasvícení.

Zdroj: ANN

Komentáře

Daijobu desu ka?

Jakub Lhota – 2011-03-14

Bojíte se o svého oblíbeného seiyuu, zpěváka, herního vývojáře, či zástupce manga/anime průmyslu? Na stránkách ANN naleznete neustále aktualizovaný seznam lidí, kteří se po zemětřesení a tsunami ohlásili.

Zdroj: ANN

Komentáře

Pomoc Japonsku

Jakub Lhota – 2011-03-13

Z událostí, které trhají japonské souostroví, se člověku tají dech. Obzvlášť když si vzpomenu na vykreslení krizového scénáře v podání studia Bones. Reálné události jsou mnohem děsivější, než osobní drama v Tokyo Magnitude 8.0. Avšak bilancovat je zatím zbytečné a nadávat, protože bude ovlivněno vysílání nových sérií, by bylo přímo odporné. Teď je ze všeho nejvíce třeba nabídnout POMOC. Odkaz pod textem vás přenese na live stream TBS, kde můžete sledovat aktuální dění. Držme Japonsku palce!

Zdroj: ustream

Komentáře

Loučení v hávu fantasy

Jakub Lhota – 2011-03-11

Hoshi wo Ou Kodomo - Asuna

Nejnovější film Makoto Shinkaie bude nejspíš i tím nejvelkolepějším. Pojďme si trochu rozebrat parádní trailer!

Komentáře

Sbohem, paranoidní agente

Jakub Lhota – 2010-08-25

Satoshi Kon

Satoshi Kon, režisérská legenda spjatá mnohaletou spoluprací se studiem Madhouse, již bohužel není mezi námi. V úterý 24. srpna prohrál boj s rakovinou slinivky. Bylo mu 46 let a právě dokončoval sci-fi Yume-Miru Kikai. Jádrem jeho filmů byly závažné motivy, avšak nechyběl jim humor a dokonalé využití možností a specifik animace. Arigato gozaimashita, Kon-kantoku... Kokoro yori okuyami moushiagemasu.

Zdroj: ANN

Komentáře

Animovaný Dragon Age zrežíruje Sori

Jakub Lhota – 2010-08-14

Dragon Age Anime

Japonská produkční firma T.O. Entertainment v pátek oznámila, že celovečerní anime adaptaci úspěšného RPG Dragon Age, zrežíruje Fumihiko Sori. Jeho Igráčci tedy odhodí sci-fi kulisy a budou své plastové grimasy házet na oheň chrlící ještěry a další fantasy havěť. Doufejme, že rejža dostane na hraní slušný rozpočet, protože jeho Vexille vypadá hůř než renderovaná videa některých her. Výsledek budeme moci posoudit na konci roku 2011, kdy snímek vyjde na DVD.

Zdroj: ANN

Komentáře

Finále Hagarena podle kánonu

Jakub Lhota – 2010-05-07

Režisér FMA: Brotherhood, Yasuhiro Irie, potvrdil na svém Twitteru, že mangaka Hiromu Arakawa dokončila plánování závěrečné kapitoly. Na základě těchto materiálů nyní Irie kantoku a jeho tým animátorů tvoří scénář a storyboardy pro poslední díl anime série, která se tak stane opravdu věrnou adaptací. Režisér také poznamenal, že byl šokován obrovským záběrem finální kapitoly. Snad se tedy s námi za dva měsíce Alchymista rozloučí ve velkém stylu.

Zdroj: ANN

Komentáře

Krásy japonského komiksu

Jakub Lhota – 2010-04-20

Výstava mangy

V květnu se budeme moci přesvědčit o bravurnosti umění autorů japonských kreslených sešitů. A to díky výstavě Japonský komiks – bohatství stylů, bohatství obsahu, která proběhne v rámci brněnského Animefestu a pražského CRWECONu. Na panelech formátu B1 se představí Mitsukazu Mihara, Kiriko Nananan, Natsume Ono a Jiro Taniguchi. Více informací zde.

Komentáře

Nový hráč na poli vydavatelů mangy

Jakub Lhota – 2010-03-23

Balzamovač

Nejpozději na konci letošních letních prázdnin rozšíří polské nakladatelství Hanami sortiment do češtiny přeložené mangy. Bude se jednat zejména o kvalitní materiál pro dospělého čtenáře. O plánech Hanami se rozpovídal ředitel nakladatelství, pan Radosław Bolałek, pro portál Komiksárium. Brzy vás o připravovaných publikacích budeme informovat i my.

Komentáře [1]

<< novější starší >>