Fujisaku chystá filmovou adaptaci bestselleru autora Mouryou no Hako

Jakub Lhota – 2009-11-18

Loups Garous

Příběhy o tom, kterak v budoucnosti světovou populaci procedí smrtící virus, byly vždy v kurzu. Teď když naši všední realitu drtí mediálně nafouknutá prasečí chřipka, to však platí dvojnásob…

Tuhle pochmurnou vizi autorovi pomohli uplést jeho čtenáři. Natsuhiko Kyogoku, virtuóz psaného slova, který ve svých knihách (Ubume no Natsu, Mouryou no Hako) často využívá perfektních znalostí fantaskních kreatur japonského folklóru, nápady fanoušků přetavil do románu Loups-Garous – Kihi Subeki Okami.

V něm nejspíš planeta přežila Vánoce roku 2012 bez úhony. Hřbitovy ale spolehlivě naplnila smrtící pandemie. Přeživší populace se snaží maximálně snížit možnost nákazy. Lidé se proto živí výhradně syntetickým jídlem a vyhýbají se jakékoliv formě fyzické interakce, neboli „skutečnému kontaktu“. Těžko říct, jak se rozmnožují. Sex by ale nemusel být zcela zatrhnut. Mohlo by to fungovat třeba jako v Demoliton Manovi. A možná se tu taky utírají mušlemi…

I v takto přísně kontrolované a systematizované společnosti, se našla skupinka jedinců (dívek) aktivně hledajících onen pravý kontakt. Jenže integritu uzavřeného světa brzy naruší série brutálních vražd.

Premisa je dost lákává. Junichi Fujisaku je navíc velmi zkušený režisér a scénárista, pro něhož jsou aspekty temné budoucnosti denním chlebem. K dispozici bude mít tým složený z animátorů studií Production I.G a Trans Arts. Hudbu obstará dívčí rocková sestava SCANDAL. V Japonsku se mohou fronty u pokladen kin (rouška povinná) začít tvořit v průběhu příštího roku.

Zdroj: Production I.G

Komentáře

Vložení komentáře