Pilot – Shining Hearts

Jakub Lhota – 2012-04-14

Musím přiznat, že mé oblíbené studio Production I.G, není v takové formě jako dřív. I přesto se v rámci seriálové produkce nesnaží dělat původní věci (na druhou stranu je fakt, že jejich úspěch tkví z velké část ve spolupráci s Masamune Shirowem). A to platí i v rámci tohoto jara. Ne, herní adaptace celkem početné RPG ságy asi není zbytečná. Ishikawa-san a hlavouni ze Segy si to jistě dobře spočítali. Tvůrčí tým z I.G se však mohl alespoň pokusit o nějaké kreativnější přetvoření zdrojového materiálu. Zkrátka aby výsledkem bylo něco víc než jen otrocký přepis, potvrzující ubohost na hrách založených anime.

Shiawase no Pan - Bread

První díl Shining Hearts - Shiawase no Pan tak působil jako počáteční questy klasické hry na hrdiny. Znáte to, jste na prvním levelu, a ještě zkrátka nemáte gule na nic jiného než je vraždění krys bambusovou tyčí. Než získáte tyč +1 tak musíte vybít několik sklepů a taky splnit nějaké ty donášky. Přesně o nich je i úvodní dvacetiminutovka „Chlebu radosti“ (heh, takhle to zní jak nějaká česká pohádka). Družina klaďasů zde roznáší všemožné druhy chrumkavého pečiva z bodu A do bodu B a potom se zdrží v bodě C (Elfí les!).

V rámci vizuálu se přitom předvedou malebné krajiny a zátiší ostrova Wyndaria (to jediné, co se povedlo) a statické záběry na cachtající se dívčí členy družiny. Nebudu shazovat design postav, ale je to prostě klasický, pastelkově křiklavý J-RPG styl, jemuž já absolutně neholduji. Trochu mě však překvapilo, že elfové vypadají celkem solidně a nosí zelenou a hnědou, aby třeba taky v lese nebyli tolik nápadní, že?

Dějově je to ale naprosto o ničem. A nemá cenu žehrat nad tím, že by se z pekařské linie dal vytěžit podobně uklidňující a hřejivý slice of life jako byla například Aria. Na konci epizody je totiž jasné, že se na ostrov blíží něco zlého a družina bude muset tasit zbraně. Já u toho být rozhodně nechci. Vážně doufám, že v I.G šetří v přípravách na něco formátu GitS: SAC 3, neboť tohle je bída.

Zahodit!

Galerie

Komentáře

Vložení komentáře