Pilot – Sankarea

Jakub Lhota – 2012-04-11

Zombíci mě nikdy moc nebrali. Podle mě jsou to akorát dobré terče pro dávku broků, nebo na nácvik švihů sekyrou. I když je pravda, že takoví Živí mrtví (myšleno komiks) mají něco do sebe. Je to tím, že Robert Kirkman ten fenomén vzal za trochu jiný konec, přestože se opět v podstatě jedná o odsouzení konzumu. Dalo by se říct, že nemrtví teď obecně dost frčí. Ale zkoušel je někdy někdo smíchat s romantikou (teď nenarážím na mashup Pýcha a předsudek a zombíci)? Odpověď zní: ano! A bude to makabrózní teen zapalování lýtek s přidržováním střev v břišní dutině.

Sankarea - Resurrection

Fakt, že protagonista této série, Chihiro Furuya, ujíždí na filmech a la George Romero a má tak trochu nekrofilní choutky, je na něm až ta druhá nejdivnější věc. Tou první jsou jeho divné „neko mimi“ vlasy. Jasně, kecám, je to ten zombie fetiš. Možná to má co do činění s tím, že mu umřela matka a že se jeho příbuzní starají o rodinnou svatyni, kde taktéž žijí. Každopádně Chihiro se tedy zajímá o řádně uleželé maso. Jenže takové, jaké by si on přál, žádný řezník v okolí nemá. Souhra náhod, z nichž vyplyne smrt rodinné kočky, přiblíží mladého hipstera (protože „živý holky sou moc mainstream“) k vysněné mrtvé nevěstě. Najde totiž zápisník, jenž mu umožní vytvořit lektvar resu-erekce. A taky potká slečnu jménem Rea Sanka, která má značné „daddy issues“ a nebojí se o tom řvát do studny. Jen aby Chihiro nezkusil po případném oživení kočky zkusit to samé na matce. Mohl by také snadno skončit bez paže a nohy…

Dělám si z toho celkem legraci, ale v konečném důsledku musím říct, že se mi úvodní epizoda dost líbila. A může za to zajímavé ústřední duo, tu a tam vyčuhující temné podtóny a na Studio Deen velice kvalitní vizuál, který si místy libuje i ve frajerském lens-flarování. Občas mi trochu vadilo zběsilé střídání scén, ale na druhou stranu je pravda, že se tvůrcům povedlo představit hafo postav a pár jich navíc trochu prokreslit. Ano, je tam moe a je tam prvoplánový fanservis, jenže ten konec! Drzý cliffhanger, při němž nejde o visení na vlásku, ale o vyhřezlé vnitřnosti. Minimálně na jeden další díl se těším. Už jen proto, že manga předloha se taktéž honosí štítkem komedie. Sankarea se tak třeba nebude brát smrtelně vážně.

Koukat!

Galerie

Komentáře

 1. marduk 2012-04-11 12:57

  cakal som trochu kritickejsi pohlad
  aby to nedopadlo ako pri otaku, ze 80% sezony bude odporucane pozerat :-)

  napr. som skusil noveho lupina a uplne ma odradila animacia, vytvarna stranka, a tie psychedelic efekty k tomu, takze nie.
  este skusim shirokuma cafe, ale kedze casu nie je vela a serialov co pozeram viac, tak zostanem asi len pri Uchuu Kyoudai
  a samozrejme nejake filmy co sa v priebehu roka objavia, plus dohanat par rokov stare serie

 2. Caparso 2012-04-11 13:56

  Já tak trochu očekávám, že Sankarea nebude úplně master piece, ale musím říct, že mě to celkem překvapilo. Proto jsem napsal, že minimálně další epizodu dám :)

  Jinak 80% sezony bych určitě nedoporučoval, jsou tam série, které bych bez mrknutí odstřelil, ale možná o tom nebudu psát (protože je to celkem ztráta) času. Z toho, co jsem viděl namátkou: Upotte!! a Sengoku Collection.

  Ad Lupin: já tohle prostě miluju, jak nějaká série vypadá “jinak” tak to u mě má snazší, ale Lupin měl i super akci a vychytávky. Každopádně nikomu vkus nevnucuji. Ono Koukat!, či Zahodit! jsou jen doporučení.

Vložení komentáře