Špionážna akcia od štúdia Gonzo

Milan Šimák – 2008-03-18

Štúdio Gonzo pripravuje na budúci rok dvanásťdielnu anime sériu Five Killers. Odohrávať sa bude v pretechnizovanom svete plnom intríg, konšpirácií a špionáže. Hrdinami sú piati elitní zabijaci (Sword, Bomb, Gun, Knife, Vampire), ktorých z odpočinku vyruší správa o ich mŕtvom kolegovi, z čoho plynie len jedno…sú ďalší na rade. Ich boj o prežitie bude okorenený vzájomnými potyčkami vychádzajúcimi z ich spoločnej minulosti ako aj z faktu, že im po krku ide ultimátny zabijak „Droid“. Aby odhalili jeho tajomstvo musia naposledy využiť svoje unikátne schopnosti. Osnova príbehu je zhrnutá do sloganu: „3 Die. 2 Survive. 1 Lives… Forever“.

Projekt je ďalším príkladom spojenia „východu a západu“, keďže sa na ňom budú podieľat japonskí aj americkí tvorcovia. Režírovať bude Tomohiro Hirata (Trinity Blood) a na scenári pracujú George Krstic (Star Wars - Clone Wars) a Mark Waid (Kingdom Come, JLA, Voltron).

Pro zobrazení multimediálního obsahu je nutné aktivovat JavaScript a Flash.

Krátke interview o Five Killers s otcom celého projektu Ericom Calderonom.

Five Killers majú už na prvý pohľad s Afro Samuraiom veľa spoločného. Ako chcete urobiť tento projekt originálnym a ľahko rozpoznateľným?

Prevda je taká, že som snažil aby The Five Killers vyzerali úplne ináč, takže sa mi to asi nepodarilo. Moja vízia je aby to vyzeralo atraktívne, štýlovo a moderne. Zatiaľ čo v Afrovi je Okazakiho design viac skreslený, pričom je fúziou klasického anime a trendovej pouličnej módy.

The Five Killers vyzerá ako anime z množstvom akcie a dôrazom na vizuálnu stránku, ale na druhej strane spolupráca s dvomi renomovanými scenáristami sľubuje aj kvalitný príbeh. Je teda vašim cieľom vizuálne príťažlivá akcia alebo kvalitný príbeh?

Hlavnou inšpiráciou pre príbeh Five Killers pre mňa bol motív „love story“ uprostred zdanlivo akciou napakovaného filmu. Bez toho aby som prezradil príliš, hlavnou vzťahovou zápletkou je milostný trojuholník medzi Sword, Knife, a Vampire. Milujem akciu, ale bez emočného jadra, alebo dôvodu obľúbiť si postavy by mohla byť únavná.

Na aké známe osobnosti sa môžeme tešiť po skúsenosti s hviezdným tímom Afro Samuraia?

Zatiaľ ešte nemáme nikoho istého. Ale snažím sa hľadať a dúfam, že sa čoskoro naskytne veľká príležitosť niekoho k tomuto projektu pritiahnuť.

V poslednej dobe je v anime zjavná tendencia spájať skúsenosti japonských a amerických tvorcov v snahe dosiahnuť neočakávané výsledky. Je to aj prípad Five Killers?

Ja takýchto prípadov moc nevídam. Byť v anime byznise znamená vidieť mnoho ľudí, ktorí sa snažia aby takáto spolupráca fungovala. Vo väčšine prípadov sa to však nepodarí a máloktorý projekt sa dostane až do fázy produkcie.

Čím sa nechávate ovplyvniť pri tvorbe Five Killers? Akú atmosféru chcete navodiť?

Ovplyvniť sme sa nechali najmä: Ocean's Eleven, Kingdom Come (americký komiks), Blade, Cowboy Beebop(seriál aj film) a The Bourne Identity. Ale mojím hlavným cieľom je vytvoriť úplne novú značku aby som niekedy v budúcnosti mohol vidieť iný skvelý projekt, ktorého režisér by povedal: „Chcel som urobiť niečo na spôsob The Five Killers!“

Komentáře

 1. Caparso 2008-03-18 22:18

  Vizuální stránka na základě traileru vypadá naprosto úchvatně, design a výprava prozrazují, že nás stejně jako u Afro Samuraie čeká hutná atmosféra. Doufám jen, že příběh bude skýtat zajímavé dějové zvraty, protože pouhé love story jako pilíř akce nestačí.

  Držím palce, aby se podařilo sestavit kvalitní herecký ansámbl.

  Ganbatte!!!

 2. Milan Šimák 2008-03-18 23:20

  Ja sa tej love story tiez obavam, ale scenaristi na tom robia vynikajuci a love story bola aj v komikse Kingdom Come (Mark Waid), kde sa stala legitimnou sucastou celeho pribehu…takze uvidime.

  Kazdopadne som velmi zvedavy, co vypadne z japonsko-americkej spoluprace na tomto projekte a ci sa z takychto kooperacii stane uz legitimny trend.

 3. Dooku 2008-03-22 10:33

  Jestli bude příběh aspoň z poloviny tak dobrý jako je animace, tak se máme na co těšit =)

Vložení komentáře