Pilot – Shirokuma Café

Jakub Lhota – 2012-04-08

Je to taková milá, líná, antropomorfní záležitost, která pomocí všemožných zvířátek odráží příhody, které mohl napsat jen sám život. Dobrá, Zdeněk Troška k tomu už své řekl, a teď vážně. Díky této sérii u mě Studio Pierrot nebude (jen) ten démonický moloch, co na nás chrlí všemožné shounen kraviny (ne, psát plánovaný Pilot na spin-off Naruta není potřeba – Zahodit!).

Shirokuma Café - Dinner

Kavárna u Ledního medvěda je totiž úžasná pohoda a navíc legrace. Úvodní epizoda sleduje ospalé počínání Pandy, který si na popud maminky hledá brigádu. Jenže kdo zaměstná lenocha, jehož nejsilnější dovedností je jedení bambusu, či bambusové trávy vleže na čas (v tomto případě vyhrává ten pomalejší)?

Panda naštěstí narazí na Ledního medvěda, majitele kavárny, a celou plejádu dalších víceméně líných živočichů. Potenciálního diváka by měl potěšit fakt, že zvířátka jsou ztvárněna realisticky a vtipy tedy nejsou založené na nějakém prvoplánovém pitvoření. Jednotlivé charaktery dobře odráží i střípky lidských povah. Celé je to takové melancholické a hřejivé. Jediná věc, která nejspíš nebude nejaponskému publiku docházet, jsou gagy založené na slovních hříčkách. Pokud však navíc – jako já – ulétáváte na pandách, koalách a roztomilých chlupáčích obecně, není třeba váhat…

Koukat!

Galerie

Komentáře

Vložení komentáře