Nové anime série VII. – léto 2008

Jakub Lhota – 2008-05-28

Největší událostí letošního léta bude bezesporu premiéra Miyazakiho snímku Gake no Ue no Ponyo. Ta je v Japonsku naplánovaná na 19. července. Z filmových novinek pak bude v srpnu následovat vojenské drama Sky Crawlers režiséra Mamoru Oshiiho a Naruto Shippuuden: Kizuna.

Je jasné, že zábavychtiví Japonci vezmou kinosály útokem, a to i díky přivalu komiksových adaptací z Hollywoodu. Proto se musíme spokojit s menším počtem nadějných produktů televizních. I tak by aspoň něco z dnešního výběru mohlo překvapit.

Předem upozorňuji, že jsem odfiltroval prvoplánový fanservice, harémky, moe a eroge adaptace.

Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

Vysíláno od 14. 7. 2008
Studio Bee Train
Žánr historická akce, nadpřirozeno
Oficiální Web mugen.kc.kodansha.co.jp

Ronin Manji je obhroublý násilník se zvláštní schopností: nemůže umřít. Sestra Yaobikuni ho proklela nesmrtelností, aby potrestala jeho kruté činy. Manjiho kriminální minulost totiž pohltila spoustu životů. Existuje jediný způsob, jak kletbu zrušit. Tisíc lotrů musí být zabito. A tak Manji, znaven nekonečnou existencí, putuje Japonskem a prolévá krev zlořádů na konečné cestě za smrtí.

Bee Train staví na oceňované sérii, za níž stojí mangaka Hiroaki Samura. Ta se po více než dvaceti letech chýlí se svým pátým arcem ke konci. Otěží se ujme Koichi Mashimo, jenž proslul „girls with guns“ trilogií. Jestli se dočkáme ponurého ladění a množství soubojů prezentovaných v traileru, tak se nudy bát nemusíme.

Pro zobrazení multimediálního obsahu je nutné aktivovat JavaScript a Flash.

Chocolate Underground

Chocolate Underground

Vysíláno od ?
Studio Production I.G, Trans Arts
Žánr ?
Oficiální Web choco-bar.jp

Co byste řekli tomu, kdyby na vás jednoho dne média vyplivla zprávu „od pěti hodin odpoledne je veškerá čokoláda ilegálním kontrabandem“? V zemi, kde vládnoucí strana „Pro vaše dobro“ prosadila zákon o zákazu čokolády, je to realita. Všechny sladkosti najednou stojí mimo zákon, protože ohrožují lidské zdraví. Dva chlapci, Huntley a Smudger, jen tak zbraně složit nehodlají. Za pomoci Louise a dalších přátel hodlají začít čokoládu pašovat.

Po zákazu literatury přináší Production I.G další podivnost se slušným potenciálem. Režírovat bude Takayuki Hamana a o design postav se postará Takayuki Goto, jeden ze zakladatelů studia. Snad se tato ONA bude držet hlavně komediálního žánru.

Detroit Metal City

Detroit Metal City

Vysíláno od od 8. 8. 2008
Studio Studio 4℃
Žánr hudební parodie
Oficiální Web go-to-dmc.jp

Životní cesta stydlivého mladíka Souichi Negishiho, pocházejícího z venkovského prostředí provincie Ota, vede do Tokia. Tam ho čeká univerzita, první krok k vysněné práci učitele ve školce. Avšak Souichi se místo toho stává zpěvákem a skladatelem písní metalové kapely „Detroit Metal City“. Jako Johannes Krauser II. vyřvává zpoza vrstev make-upu nehorázné sprosťárny. Popularita DMC začíná strmě stoupat a Negishi se obává, že jeho dvojí osobnost negativně ovlivní jeho (milostný) život mimo pódium.

Po filmové verzi s Kenichi Matsuyamou v hlavní roli doplní mangu i anime. Studio 4℃ je proslulé neotřelou vizuální stylizací (viz Mind Game, Mahou Shoujo Tai Arusu, Tekkon Kinkreet) a vyhýbáním se mainstreamu. Jejich nejnovějšího počinu se navíc ujme režisér Mushi-Shi, Hiroshi Nagahama. DMC podle všeho vyjde osmého srpna v kompletním setu.

Pro zobrazení multimediálního obsahu je nutné aktivovat JavaScript a Flash.

Natsume Yuujin-Chou

Natsume Yuujin-Chou

Vysíláno od 7. 7. 2008 (TV Tokyo)
Studio Brains Base
Žánr fantasy, nadpřirozeno
Oficiální Web natsume-anime.jp

Natsume Takahashi má dlouho utajovanou schopnost – teď se podržte – vidět duchy. Avšak jednoho dne zdědí tajuplnou knihu po své mrtvé babičce Reiko. Konečně objevuje důvod, proč ho obklopuje nadpřirozeno. Mezi vlastníkem knihy a duchy, jejichž jména kniha obsahuje, existuje svazující kontrakt. Natsume je odhodlán kontrakty zrušit a duchy tím osvobodit. Jeho dny jsou naplněny snahou vracet oněm duchům jména. Někteří z nich ale prahnou po pomstě…

Po fenomenálním eposu Baccano! a jarní sérii Kurenai jsme si zvykli, že si anime z dílny studia Brains Base udržují vysokou kvalitu. Doufejme, že to i do třetice všeho dobrého vyjde. Jistou záruku tvoří osobnost Takahiro Omoriho. Ten své režisérské schopnosti předvedl právě v Baccano! a hororové Jigoku Shouju. Obavy trochu vzbuzuje přítomnost roztomilého kočíčího parťáka a fakt, že sérií s podobným námětem je vskutku přehršel.

Yakushiji Ryouko no Kaiki Jikenbo

Yakushiji Ryouko no Kaiki Jikenbo

Vysíláno od 24. 7. 2008
Studio Starchild Records
Žánr detektivní, paranormální jevy
Oficiální Web starchild.co.jp/special/yakushijiryouko/

Děj se točí kolem sedmadvacetileté vyšetřovatelky jménem Ryouko Yakushiji. Ta ovládá celou řadou jazyků a může se pyšnit diplomem z prestižní právnické fakulty Tokijské univerzity. U metropolitní policie řeší bizarní případy. Nejsou to ale jen paranormální jevy, s čím se musí potýkat. Je tu i její rival. Talentovaný policejní vyšetřovatel, Yukiko Muromachi.

Že by animovaná variace na Muldera a Scullyovou? Za původní light novel sérií stojí spisovatel Tanaka Yoshiki. Ten je napsal mimojiné i předlohu kultovní OVA Legend of Galactic Heroes. Úspěch by mohl zaručit i flexibilní režisér Tarou Iwasaki. Ten dělal různé epizody u sérií jako Ghost Hound, TTGL, Ookiku Furikabutte či Fullmetal Alchemist.

Komentáře

Vložení komentáře