Munroe natočí Gatchamana

Jakub Lhota – 2007-03-28

Právě teď dobývá režisér Kevin Munroe americké kinosály svým debutem TMNT, čili Teenage Mutant Ninja Turtles. I přes rozporuplné recenze se zdá, že diváci přijali remake kultovních Želv vcelku kladně, čemuž odpovídá i slušný kasovní úspěch. Má se za to, že pokud se tržby vyšplhají alespoň na 100 milionů dolarů, dají producenti z Warner Bros. zelenou TMNT dvojce.

Gatchaman Movie Artwork

Kagaku Ninja-Tai Gatchaman se v americe nejdříve představil jako těžce westernizovaný, cenzurovaný a sestříhaný kousek Battle of the Planets (1978). O pár let později přišla japonskému originálu věrnější verze pod názvem G-Force, která se představila i českému publiku prostřednictvím vysilání kabelové stanice SuperMax. Fakt, že se série prodrala až do Evropy znamená, že měla dobrou sledovanost a širokou fanouškovskou základnu. V roce 2005 vydala společnost ADV nesestříhanou verzi s novým dabingem na DVD, aby tak oslovila mladší diváky.

Gatchaman Movie Artwork

Příběh, na kterém Gatchaman stavěl se nijak nevymykal dobovým sci-fi klišé. Pětičlenná parta klaďasů bojovala s pomocí všemožných udělátek proti zlu z vesmíru zde zastoupeného organizací zvanou Galactor. I tak se ale na přetřes dostala závažnější témata týkající se hlavně životního prostředí a morálních otázek kolem nových technologií.

Gatchaman Movie Artwork

Z velmi pěkně vypadajících artworků, které se tu kolem povalují, lze usoudit, že vize režiséra Munroea bude dosti temná a epická. Doufejme tedy, že se tvůrci budou držet převážně originálu a že se jim z Gatchaman univerza podaří na stříbrnné plátno přetavit jen to nejlepší. Gatchamanem to ale zdaleka nekončí! Studio IMAGI již připravuje další projekt. Bude jím Astro Boy Osamu Tezuky!

Gatchaman Movie Artwork

Zdroj: us.imdb

Komentáře

Vložení komentáře